W tym tygodniu1
Ogółem470

VCNT - Visitorcounter

Szkolenia dla rad pedagogicznych

Plan Działań Wspierających - budowanie strategii pomocy dla ucznia z zaburzeniami zachowania w szkole

Cele:

• rozwijanie kompetencji w zakresie pracy z uczniem przejawiającym zaburzenia zachowania oraz umiejętności
  • współpracy w środowisku szkolnym w rozwiązywaniu problemów takich uczniów,
  • zapoznanie z konkretnymi metodami diagnozy sytuacji dziecka oraz budowania dla niego strategii korygujących i
  • planu działań wspierających.

Tematyka:

• analiza przypadku ucznia przejawiającego zaburzenia w zachowaniu,
  • uwarunkowania i proces powstawania zaburzeń,
  • zaburzenia zachowania ujawniające się w szkole i ich wpływ na funkcjonowanie ucznia w szkole oraz na środowisko szkolne,
  • zasady budowania strategii korygujących dla dziecka w środowisku szkolnym i rodzinnym.

Forma szkolenia:

• wykład interaktywny połączony z prezentacją,
  • część warsztatowa: praktyczne budowanie strategii dla zaproponowanego przez zespół  konkretnego ucznia przejawiającego zaburzenia zachowania (nie mogą to być uczniowie ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością, chorobą psychiczną, ADHD).

Sprawy organizacyjne:

• Przewidywany czas szkolenia: 4 godziny, 2 x 1,5 godziny.
  • Szkolenie prowadzą: doświadczeni trenerzy, edukatorzy.
  • Szkolenia wg kolejności zgłoszeń, rachunek płatny na konto Stowarzyszenia po realizacji zadania.
  • Koszt szkolenia: 500 zł  - w przypadku rad do 20 osób, powyżej 20 osób - 1000zł (2 osoby prowadzące, część warsztatowa w 2 grupach).

Zapraszamy do współpracy!